Neden E-Ticaret

E–Ticaret’in Faydaları

İnternet, aynı anda, süratli bir şekilde, çok fazla sayıda potansiyel müşteriye ulaşılmasını sağlayarak, yeni pazarlama anlayışlarının ve taktiklerinin geliştirilmesi ve ürün ya da hizmetlerin Dünya’nın her hangi bir noktasına en ucuz ve en kısa sürede tanıtma imkanını vermesi ile ticari firmaların pazar paylarını yükseltmiştir. Böylelikle, internet üzerinden Dünyaya açılan firmalar internet sitelerini ve database/veri tabanlarını bir online satış mağazası gibi kullanmaya başlamışlardır.

Alışılagelmiş ticaret sistemleri karşısında elektronik ticaretin avantajlarından bazıları aşağıdaki gibidir.

Fiziksel bir mağaza her zaman hizmet edebileceği bir coğrafi alanla sınırlıdır. Bir E-Ticaret, pazar olarak tüm dünyaya sahiptir. Yerel bir müşteri tabanından ek bir ücret ödemeden küresel bir pazara gitmek, E-ticaret sistemlerinin en büyük avantajlarından biridir.

E-Ticaret yönetmenin bir başka büyük yararı da her zaman açık olmasıdır. Bir işletme için, satış fırsatlarında çarpıcı bir artış; Bir müşteri için uygun ve hemen kullanılabilir bir seçenek. Çalışma saatleri sınırsız, e-ticaret sistemleri müşterilere 7/24 hizmet verebilir.

Yapılan ticaret ile ilgili işlemlerin yürütülmesi için gereken bilgiler, işlemi başlatan kişi vasıtasıyla, ticari sürecin içerisinde bulunan tüm ilgili taraflara (sigortacı, alıcı, satıcı, üretici, devlet kurumları vb.), birbirine online olarak bağlı bilgisayarlarda, önceden hazırlanmış standart formatta bir defa girildiğinde kısa bir süre içerisinde yapılan ticaret tüm taraflarının bilgisayarlarına sorunsuz bir şekilde ulaşmaktadır. Ticari işlem için gerekli olan bilgiler, en az hata, en hızlı süre ve en az maliyetle karşı tarafa ulaştırılabilmektedir.

E-Ticaret işletmeleri önemli bir oranda düşük işletme maliyetlerinden faydalanır. Satış elemanlarını işe almaya veya fiziksel bir vitrini korumaya gerek olmadığından, başlıca e-ticaret maliyetleri depolama ve ürün depolamaya gider. E-ticaret sistemleri işletme maliyetlerinden tasarruf sağlayabildiklerinden müşterilerine daha iyi fırsatlar ve indirimler sunabilirler.

E-Ticaret sistemleri, sipariş, teslimat ve ödeme prosedürlerini hızlandırmak için elektronik araçları kullanarak envanter yönetimini otomatikleştirebilir. İşletmelere işletme ve stok maliyetlerinde büyük oranda tasarruf sağlayabilir.

Çoğu zaman, bir E-Ticaret sistemini yürütmek, 9'dan 5'e kadar bir ofiste bulunmanızı gerektirmez. Bir dizüstü bilgisayar ve iyi bir internet bağlantısı, işinizi dünyanın her yerinden yönetmek için yeterlidir.

E-ticaret, pazara girmek isteyen kişi ya da şirketlerin önündeki engelleri kaldırarak, herkese fırsat eşitliği sunmaktadır.

Ticaret işlemlerinde alıcı ve satıcının bir araya gelmesini gerektirmediğinden, özellikle hizmet alımlarında işlem maliyetlerini oldukça düşürmekte, aracıların yerlerini web siteleri almaktadır.

Firmaların ticari faaliyetinin daha düşük maliyetle yapabilmesine imkan sağlar. Hem üreticiler arasında rekabetin artmasını sağlar hem de gerekli bilgilerin en hızlı ve en doğru şekilde iletilmesine yardımcı olur.

Firmalara, kendi alanlarında, daha hızlı bir şekilde ürün geliştirilme, ürünlerini test etme ve müşterilerinin ihtiyaçlarının tespit etme konusunda, ekonomik ve süratli hareket etme kabiliyeti kazandırır.

Firmalara daha geniş yelpazede ürün sunma imkanları verir.

E-Ticaret’in faydalarından yararlanmak isterseniz E-ticaret Paketlerimizi inceleyebilir yada size özel E-ticaret çözümleri için 0532 798 33 43 irtibat numaramızdan yada iletişim sayfamızdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilir ve sizin için sunabileceğimiz E-ticaret çözümleri hakkında bilgi alabilirsiniz.  
Bize Ulaşın 0532 798 33 43
info@ankaplus.com.tr
Yunus Mah. Salih Sk. No:16/10 Kartal / İstanbul
Copyright © 2018 Anka Plus Bişim Teknolojileri
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.