Neden Web Tasarım

Şirketimin gerçekten bir web sitesine ihtiyacı var mı?

Şirketinizin bir web sitesine ihtiyacı olup olmadığını yalnızca siz belirleyebilirsiniz. Kararı verirken, bir web sitesinin çok işlevli bir iletişim aracı olduğunu bilmelisiniz. İşiniz organize edilmişse, tüm müşterileriniz yerelse hizmetleriniz etkin bir şekilde yerine getirebilirsiniz ve bir web sitesine ihtiyacınız olmayabilir.

Sık sık, daha geniş bir müşteri / müşteri yelpazesi ile etkili bir şekilde iletişim kurabilmeyi, sıkça sorulan sorulara cevap vermeyi, yeni müşteriler çekmeyi, yeni pazarlara girmeyi ve rakiplerinizden pazar payını almayı dilerseniz, o zaman bir web sitesi bir zorunluluktur!

Bir web sitesi, insanların sizi nasıl bulabilecekleri, nerede bulundukları, neleri sunmanız gerektiği, hizmetinizin neden benzersiz olduğu ve şirketinizdeki yenilikler hakkında bilgi alabileceği devasa ilan panosuna benzer. Aynı zamanda kolayca güncellenir ve sıkça değiştirilir ve müşterilerinizin sizinle ilgili görüş ve önerilerini kolayca bildirebilecekleri bir iletişim forumudur.

Günümüzde insanlar satın alma kararı vermeden önce internet üzerinden bir işletmeyi veya hizmeti araştırıyor. Eğer bir web siteniz yoksa, bu pazardan pay alma şansınız yoktur. 

Web siteniz siz olmasanız bile 7/24 kullanılabilir. Bir web sitesi mesai saatleri içinde ve dışında “her zaman açık” temsilciniz olarak hareket eder.

Günümüzde tüketiciler şüphecidir ve araştırmalara göre insanların yarısından fazlası web sitesi olmayan bir işletmeye güvenmeyeceklerini belirtiyor. İyi bir web sitesine sahip olmak, meşru bir işletme olarak güvenilirliğinizi anında artırır.

Bir web sitesi uzmanlığınızı sergilemenize ve işinizi daha iyi konumlandırmanıza yardımcı olabilir. Bir web sitesi kalabalığın içinde öne çıkmak için bir numaralı araç olabilir.

Bir web sitesi sahibi olmak için teknoloji meraklısı olmanıza gerek yok. Ankaplus, süreci sizin için hızlı ve sorunsuz bir şekilde çözüme ulaştıracaktır.

Çok uygun maliyetli olabilir. Web siteleri, diğer tüm reklamcılık biçimlerinden daha iyi bir yatırım getirisi sunar. İşletmenizi pazarlamayı planlıyorsanız, bir web sitesi ilk önceliğiniz olmalıdır.

Zaman içinde, bir işletme web sitesi edinmenin nispeten düşük yatırımını, size yeni müşteriler çekerek ve markanızı oluşturarak geri alacaksınız.
 
Potansiyel müşterilerle iletişim kurmak zaman alır. Web siteniz, sık karşılaşılan müşteri sorularına cevap vererek size zaman kazandırabilir. Bunun sizin için anlamı nedir? Vaktinizi daha değerli şeyler yaparak geçirebilirsiniz.

Bir web sitesi müşterileriniz ile etkileşim için bir platform görevi görür ve işletmenizin çevrimiçi algısını sosyal medya kanallarınızın sağlayamayacağı şekilde şekillendirir.

Web siteniz, tam olarak aradığınız müşteri türünü elde etmek için kendinizi pazarda konumlandırmanıza yardımcı olur.

Maliyet nedir?

Bir web sitesine sahip olmak üç temel maliyeti içerir: Sitenin kendisinin geliştirilmesi, sitenin barındırılması ve alan adının tescili.

Sitenin geliştirilmesi, grafikleri, metinleri, bağlantıları ve kodları bir araya getirerek siteyi bilgisayarda gördüğünüzde iyi görünen ve bilgilendirici web sayfalarına sahip olmanızdır. Bu, üç maliyetin en büyüğüdür. Bununla birlikte, işleyen bir web sitesi edinmenin maliyeti genellikle, yılda bir veya iki kez renkli bir reklam ekini yerel gazetenize koymakla aynıdır. Web sitenizin maliyeti, sahip olduğunuz bir araç için tek seferlik bir yatırımdır ve süresiz olarak iletişim ve pazarlama için kullanmaya devam edebilir. Her zaman açık ve her zaman erişilebilir.

Siteyi barındırmak, web sitelerinin büyük bir sunucuya yerleştirildiği anlamına gelir, böylece müşterileriniz sitenize internet üzerinden tıklayarak erişebilir. Barındırma maliyetleri, web sitesi işlevselliğine ve barındırma sağlayıcısına bağlı olarak değişmektedir. 

Etki alanı adını kaydetmek, kullanıcıların web sitenizi kolayca bulmaları için sizin adınıza tahsis edilmiş benzersiz bir web adresidir (www.firmaisminiz.com). 

Bunların haricinde maliyet; İnternet pazarlama hizmetleri, sitenizi daha iyi tanıtmanın ve maksimum görünürlük elde etmenin ve sitenize daha fazla ziyaretçi çekmenin araştırılması.

Başka bir web sayfasında zaten iletişim bilgilerim var neden bir web sayfasına ihtiyacım olsun?

Ticaret Odası veya sektörünüzdeki bir listeleme servisinde iletişim bilgileriniz varsa, bu iyi bir şey! Ancak, bu bir web sitesi değil. Muhtemelen bu platformlar sadece iletişim bilgilerinizi sunar. Sizi genel olarak rakiplerinizi içeren geniş bir kategoriye ayırır ve çoğu durumda, kendi web sitenizin sunacağı müşterileriniz ile etkileşimi sunmaz.  

Bir web sitesine sahip olmak ve daha geniş bir müşteri yelpazesi ile etkili bir şekilde iletişim kurmak için 0532 798 33 43 irtibat numaramızdan yada iletişim sayfamızdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Bize Ulaşın 0532 798 33 43
info@ankaplus.com.tr
Yunus Mah. Salih Sk. No:16/10 Kartal / İstanbul
Copyright © 2018 Anka Plus Bişim Teknolojileri
Sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için kişisel verileri koruma politikamız doğrultusunda çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası metnini inceleyiniz.